בית אבות לתשושים

מי אנחנו

בית השמש וגלי האופרה הם שני בתי אבות יחודיים, משפחתיים ונפלאים לדייריהם ולבני משפחתם. 1

בית השמש

בית השמש הוא בית חם לאנשים החיים עם דמנציה (תשישות נפש), במגדיאל, הוד-השרון.

הבית בנוי מחמשה בתים צמודי קרקע, כל אחד מאכלס אנשים בדרגות שונות של המחלה: עצמאיים, תשושים וסיעודיים. אנו מתמחים בהענקת טיפול מקצועי ואנושי, תוך הקפדה על כבוד האדם ואושרו.

מרכז ההתרחשות של בית השמש הוא הגינה: גינה ירוקה ופורחת, מוצלת על ידי עצים ובה מפל מים עם בריכת דגים ופינת חי קטנה. הדיירים מוזמנים להיות בגינה בכל שעות היום בפעילויות, חגיגות וטיול. מוסיקה מגוונת מתנגנת ברקע כל שעות היום. הפעילויות מתקיימות בבוקר ואחר הצהריים וכוללות תנועה, יצירה, עבודה עם בעלי חיים, ארומתרפיה, שיחה ועוד...

בית אבות סיעודי בית השמש פועל ברישוי משרד הבריאות. הצוות המקצועי כולל: מנהל רפואי,המשמש גם ככונן 24 שעות ביממה ורופאה נוספת, גריאטר -פנימאי ופסיכוגריאטר יועצים יחד עם רופא עור ורופאת עיניים. צוות של אחים ואחיות 24 שעות ביממה, פיזיוטרפיסטיות, עובדות סוציאליות, תזונאית, מרפאה בעיסוק, מפעילות ונגנים. צוות גדול במיוחד ומסור של מטפלים עובד במקום, בתקינה הגבוהה מזו הנדרשת על ידי משרד הבריאות.

אנו אוהבים אדם, טבע, ילדים ובעלי חיים: לכן, יש לנו פינת משחק לילדים, פינת חי וכלבת פודל ננסית טיפולית. הדיירים מוזמנים לבוא עם בעלי החיים שלהם וכך גם אורחיהם. פרוייקטים מיוחדים מתקיימים במקום ובהם תרפיה בתנועה של דיירים יחד עם בני משפחותיהם שהיא קבוצת תמיכה יחודית בעולם, סטודנטים ממקצועות שונים עושים הכשרה מעשית במקום ותנועות נוער ותלמידים מגיעים להתנדבות.

מנהלי הבית הם דפנה גולן-שמש ואייל שמש (גיסים).עבודתנו ועבודת הצוות כולו היא ללא הגבלת שעות, תוך פניות מלאה לצרכי הדיירים ובני משפחתם. המנהלים מעורבים בכל פרט בחיי הדיירים והטיפול בהם. אנו נוהגים בשקיפות מלאה כלפי המשפחות ושיתופן בקבלת החלטות הנוגעות ליקירהן.

 

גלי האופרה

גלי האופרה הוא בית משפחתי-עירוני ייחודי, השוכן ליד שפת הים (חוף ירושלים) במורד רחוב אלנבי. חשוב לנו כי הדיירים יהיו מחוברים לסביבה - לטיילת, לרחוב ולבתי הקפה. חדר האוכל בקומת הקרקע משקיף לתוך רחוב אלנבי והמולתו, מבלי שהעוברים ברחוב יראו אותנו. אנו מעודדים את הדיירים להיות בחוץ, בטיילת ובחצר וגג בית האבות ומתנדבים מחו"ל מסייעים לכך.

בבית האבות בעלי חיים,  של דיירים ושלנו, המקנים אוירה רגועה, משפחתית וחמה. הבית משרת דיירים עצמאיים, תשושים וסיעודיים, החיים בחדרים ליחיד וזוגות. הצוות הרב-מקצועי של הבית מורכב מרופא, אחיות 24 שעות ביממה, פיזיוטרפיסט, תזונאית, עובדות סוציאליות של בית אבות לתשושים וצוות מפעילים מגוון ביותר שמפעיל בנושאים כגון עבודה עם בעלי חיים, יוגה, תרפיה בתנועה, פסיכודרמה, חוג לספרות, צפייה מודרכת בסרטים, יצירה, אקטואליה ועוד... בשעות הבוקר ואחר הצהריים. קונצרטים קאמריים מתקיימים מדי מוצאי שבת. בערב שבת, לפני ארוחת הערב אנו מקיימים "קבלת שבת" יחד עם מנהל המקום, יגאל, ועם חזן - דייר המקום. חשוב לנו כי דיירינו ירגישו טוב אצלנו ולכן אנו מתאימים את עצמנו ככל האפשר לרצונותיהם והעדפותיהם האישיות!

המשפחות, מעורבות ביותר בחיי יקיריהן ומוזמנות בכל עת לשוחח עם הצוות הרב-מקצועי ולהשתתף בהחלטות הנוגעות לניהול חייהם ושיפור איכותם.

בית השמש וגלי האופרה הם בתי אבות המנוהלים על ידי בני משפחת שמש: דפנה, נשואה ליגאל אחיו הבכור של אייל, בניהם של שמעון.
הניהול הוא משפחתי וכזה הוא: מאופיין בגישה ישירה, חמה ואמפטית לדיירים ולבני משפחתם כמו גם לצוות העובדים.

דפנה גולן שמש- עובדת סוציאלית, תרפיסטית באמנויות, מנחת קבוצות ומטפלת בעזרת בעלי חיים. אחראית על איכות הטיפול המקצועי בשני הבתים.
מלמדת באשל ומפתחת תכניות לימוד לצוות מקצועי בגריאטריה. מפתחת ערכת "קשרים וכישורים" בעמותת עמדא, להפעלת אנשים עם ירידה בזיכרון והפעלת תכנית מתנדבים כלל-ארצית עם הערכה. חדשנית בטיפול בתנועה של זקנים ובני משפחתם וכן בהכנסת חיות מחמד לבתי אבות ופרוייקט כלבי שירות לחולי אלצהיימר.

יגאל שמש – בוגר תעשייה וניהול. מנהל את גלי האופרה ואת התכנון הגלובלי של הבתים. משלב אנושיות ומקצועיות.

אייל שמש – בוגר קורס מנהלי בתי אבות. מנהל את בית השמש בשילוב של אנושיות ומקצועיות בת עשרים שנה.

שמעון שמש, אבי המשפחה ודפנה ייסדו את בית השמש ב-1989. שמעון הוא בן דור המייסדים של בתי האבות הפרטיים בארץ. בית השמש עבר למקומו הנוכחי בהוד השרון בשנת 2003. גלי האופרה נוסד בשנת 1992.

שלום לולה, להתראות פלאקי
ארבעת הדקות האחרונות מתוך סרטה של יעל קיפר זרצקי, הופק ע"י ערוץ 8,HOT ונגה תקשורת.

בית השמש » לפרטים
גלי האופרה » לפרטים
לקבלת פרטים נוספים יש למלא את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם.
הסכמה לקבלת חומרי פירסום ודיוור