מי אנחנו

בית השמש הוא בית אבות ייחודי, משפחתי ונפלא לדייריו ולבני משפחתם.

בית השמש

בית השמש הוא בית חם לאנשים החיים עם דמנציה (תשישות נפש), במגדיאל, הוד-השרון.

הבית בנוי מחמשה בתים צמודי קרקע, כל אחד מאכלס אנשים בדרגות שונות של המחלה: עצמאיים, תשושים וסיעודיים. אנו מתמחים בהענקת טיפול מקצועי ואנושי, תוך הקפדה על כבוד האדם ואושרו.

מרכז ההתרחשות של בית השמש הוא הגינה: גינה ירוקה ופורחת, מוצלת על ידי עצים ובה מפל מים עם בריכת דגים ופינת חי קטנה. הדיירים מוזמנים להיות בגינה בכל שעות היום בפעילויות, חגיגות וטיול. מוסיקה מגוונת מתנגנת ברקע כל שעות היום. הפעילויות מתקיימות בבוקר ואחר הצהריים וכוללות תנועה, יצירה, עבודה עם בעלי חיים, ארומתרפיה, שיחה ועוד…

בית אבות לתשושי נפש בית השמש פועל ברישוי משרד הבריאות. הצוות המקצועי כולל: מנהל רפואי,המשמש גם ככונן 24 שעות ביממה ורופאה נוספת, גריאטר -פנימיי ופסיכיאטריי יועצים יחד עם רופא עור ורופאת עיניים. צוות של אחים ואחיות 24 שעות ביממה, פיזיוטרפיסטיות, עובדות סוציאליות, תזונאית, מרפאה בעיסוק, מפעילות ונגנים. צוות גדול במיוחד ומסור של מטפלים עובד במקום, בתקינה הגבוהה מזו הנדרשת על ידי משרד הבריאות.

אנו אוהבים אדם, טבע, ילדים ובעלי חיים: לכן, יש לנו פינת משחק לילדים, פינת חי וכלבת פודל ננסית טיפולית. הדיירים מוזמנים לבוא עם בעלי החיים שלהם וכך גם אורחיהם. פרוייקטים מיוחדים מתקיימים במקום ובהם תרפיה בתנועה של דיירים יחד עם בני משפחותיהם שהיא קבוצת תמיכה ייחודית בעולם, סטודנטים ממקצועות שונים עושים הכשרה מעשית במקום ותנועות נוער ותלמידים מגיעים להתנדבות.

מנהלי הבית הם דפנה גולן-שמש ואייל שמש (גיסים).עבודתנו ועבודת הצוות כולו היא ללא הגבלת שעות, תוך פניות מלאה לצרכי הדיירים ובני משפחתם. המנהלים מעורבים בכל פרט בחיי הדיירים והטיפול בהם. אנו נוהגים בשקיפות מלאה כלפי המשפחות ושיתופן בקבלת החלטות הנוגעות ליקירהן.

הצוות המקצועי

בית השמש הוא בית אבות המנוהל על ידי בני משפחת שמש: דפנה, נשואה ליגאל אחיו הבכור של אייל, בניהם של שמעון.
הניהול הוא משפחתי וכזה הוא: מאופיין בגישה ישירה, חמה ואמפתית לדיירים ולבני משפחתם כמו גם לצוות העובדים.

דפנה גולן שמש- עובדת סוציאלית, תרפיסטית באמנויות, מנחת קבוצות ומטפלת בעזרת בעלי חיים. אחראית על איכות הטיפול המקצועי בשני הבתים.
מלמדת באשל ומפתחת תכניות לימוד לצוות מקצועי בגריאטריה. מפתחת ערכת "קשרים וכישורים" בעמותת עמדא, להפעלת אנשים עם ירידה בזיכרון והפעלת תכנית מתנדבים כלל-ארצית עם הערכה. חדשנית בטיפול בתנועה של זקנים ובני משפחתם וכן בהכנסת חיות מחמד לבתי אבות ופרויקט כלבי שירות לחולי אלצהיימר.

יגאל שמש – בוגר תעשייה וניהול. משלב אנושיות ומקצועיות.

אייל שמש – בוגר קורס מנהלי בתי אבות. מנהל את בית השמש בשילוב של אנושיות ומקצועיות בת עשרים שנה.

שמעון שמש, אבי המשפחה ודפנה ייסדו את בית השמש ב-1989. שמעון הוא בן דור המייסדים של בתי האבות הפרטיים בארץ. בית השמש עבר למקומו הנוכחי בהוד השרון בשנת 2003.